: 3010040
STRONA ARCHIWALNA
Strona aktualna dostępna jest TUTAJ
ZESPÓŁ PRASOWY:KOMUNIKATY

WROCŁAW
17.03.2014 r.

Chciał rozładować emocje, a teraz odpowie za uszkodzenie mienia

Wrocławscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna wpadł chwilę po tym, jak kopiąc i uderzając pięściami uszkodził karoserie jednego z samochodów zaparkowanych na terenie Leśnicy. Za czyn, o który jest podejrzany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Funkcjonariusze Referatu Prewencji z Komisariatu Policji w Leśnicy zatrzymali 24-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o uszkodzenie mienia.

Do zdarzenia doszło na terenie Leśnicy. Tuż przed godziną 19.30 oficer dyżurny otrzymał informację o tym, że młody mężczyzna przechodząc jedną z ulic kopał i uderzał pięściami w zaparkowany samochód. Na miejsce niezwłocznie skierował patrol. Policjanci niezwłocznie podjęli działania zmierzające do zatrzymania sprawcy tego czynu. Funkcjonariusze sprawdzali okoliczne ulice i podwórka. Po chwili zauważyli mężczyznę, który wyglądem odpowiadał podanemu im wcześniej rysopisowi.

Podejrzanego zatrzymano i trafił do policyjnego aresztu.

Pijany 24-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że chciał rozładować emocje. Realizując dalsze czynności w tej sprawie policjanci ustalili właściciela uszkodzonego pojazdu, który straty oszacował na kwotę blisko 900 złotych.

Za czyn, o który jest podejrzany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

KWP Wrocław (zdjęcia ilustracyjne)


Drukuj

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu