: 3010040
STRONA ARCHIWALNA
Strona aktualna dostępna jest TUTAJ
ZESPÓŁ PRASOWY:KOMUNIKATY

WROCŁAW
17.03.2014 r.

Policjanci zapobiegli tragedii

Wrocławscy policjanci pomogli kobiecie, która chciała targnąć się na własne życie, skacząc z mostu Milenijnego do Odry. Funkcjonariusze widząc jak przechodzi za barierkę mostu nie zastanawiali ani chwili. Natychmiast podjęli interwencję i rozmawiając z kobietą odwiedli ją od tej decyzji. Uratowana kobieta została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło 15 marca 2014 roku. Tuż przed godziną 10.00 funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu patrolując okolice mostu Milenijnego zauważyli kobietę, która przechodziła za bariery ochronne. Z uwagi na fakt, że kobieta znacznie wychylała się w stronę wody i istniało zagrożenie jej życia policjanci postanowili interweniować natychmiast. Funkcjonariusze podeszli bliżej i wtedy usłyszeli, że chce targnąć się na własne życie, skacząc z mostu do wody. Spokojnie rozmawiali z kobietą i odwiedli ją od tej decyzji.

Gdy 20-latka była już bezpieczna wezwali Pogotowie Ratunkowe. Prowadząc dalej rozmowę dowiedzieli się, że zamiary kobiety były poważne i chciała popełnić samobójstwo. Następnie została przewieziona do szpitala gdzie udzielono jej pomocy lekarskiej.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

st. asp. Łukasz Dutkowiak


Drukuj

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu