: 3010040
STRONA ARCHIWALNA
Strona aktualna dostępna jest TUTAJ
ZESPÓŁ PRASOWY:KOMUNIKATY

LUBIN
17.03.2014 r.

Płacili „fałszywkami”

Nie minęły dwa miesiące, a dwaj mieszkańcy Lubina ponownie trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni odpowiedzą za wprowadzenie i usiłowanie wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów 50 – złotowych.

Do dyżurnego lubińskiej policji zadzwoniła pracownica jednej z restauracji. Kobieta poinformowała, że dwóch mężczyzn usiłowało zapłacić podrobionym banknotem. Po tym jak został przez nią zakwestionowany, sprawcy uciekli. Podejrzenie wzbudził numer banknotu, gdyż jeden z mężczyzn był już wcześniej w tym lokalu i zapłacił banknotem z takim samym numerem seryjnym.

Policjanci z wydziału kryminalnego z opisu sprawców szybko doszli do wniosku, że mogą to być ci sami lubinianie, którzy zostali zatrzymani na początku lutego br. w związku z podobnym zdarzeniem. Informacja trafiła do wszystkich patroli na terenie miasta. Policyjni wywiadowcy na jednej ze stacji rozpoznali podejrzanych. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się, dwaj zatrzymani mieszkańcy Lubina w wieku 20 i 30 lat byli zatrzymani za wprowadzenie i usiłowanie wprowadzenia do obiegu podrobionych banknotów 50 złotowych na początku lutego br. Ta sprawa jeszcze nie miała swojego finału przed sądem a dwaj mężczyźni ponownie weszli w konflikt z prawem.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubinie
Oficer Prasowy
asp. sztab. Jan Pociecha
tel. 601 – 974 – 322


KWP Wrocław (zdjęcia ilustracyjne)


Drukuj

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu