: 3010039
STRONA ARCHIWALNA
Strona aktualna dostępna jest TUTAJ
ZESPÓŁ PRASOWY:KOMUNIKATY

ZGORZELEC
17.03.2014 r.
(ZDJĘCIA)

Odzyskane dwa skradzione samochody dostawcze – auta odnaleziono na prywatnej posesji

Dwa odzyskane samochody dostawcze oraz zatrzymany mężczyzna podejrzany o paserstwo kradzionych pojazdów, to efekt działań zgorzeleckich policjantów, wymierzonych w osoby podejrzewane o przestępstwa przeciwko mieniu. Na posesji należącej do mężczyzny funkcjonariusze znaleźli skradzione kilka dni wcześniej dwa samochody dostawcze o wartości ponad 35 000 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty.

Funkcjonariusze operacyjni ze zgorzeleckiej Komendy Powiatowej Policji prowadzili działania wymierzone w osoby podejrzewane o przestępstwa przeciwko mieniu. Efektem prowadzonych działań jest m.in. odzyskanie dwóch skradzionych wcześniej samochodów dostawczych. W tej sprawie zatrzymany został także paser, 36 – letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego.

Oba odzyskane auta zostały skradzione w jednej z miejscowości powiatu zgorzeleckiego, na początku marca bieżącego roku. Po zgłoszeniu o kradzieży, funkcjonariusze operacyjni rozpoczęli poszukiwania skradzionych pojazdów. W wyniku prowadzonych działań policjanci ustalili, że mogą one znajdować się na terenie sąsiedniego powiatu.

Podczas przeszukania posesji należącej do 36 – letniego mężczyzny, funkcjonariusze odnaleźli skradzione samochody o wartości ponad 35 tysięcy złotych. Zatrzymali także właściciela posesji, który usłyszał już zarzuty paserstwa.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo dalej wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz sprawdzają, czy mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. Przypomnijmy, że za paserstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Zgorzelec)
Oficer Prasowy
asp. Antoni Owsiak
tel. 606-778-294
1 z 4


Drukuj

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu