: 3010040
STRONA ARCHIWALNA
Strona aktualna dostępna jest TUTAJ
ZESPÓŁ PRASOWY:KOMUNIKATY

Dolny Śląsk
17.03.2014 r.

Akcja "Pasy" - podsumowanie. Blisko połowa skontrolowanych kierowców jechała bez zapiętych pasów bezpieczeństwa

2.4 tys. skontrolowanych pojazdów i ponad 1.2 tys. ujawnionych wykroczeń dotyczących głównie niekorzystania z zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz przewozenia dzieci w sposób nieprawidłowy, to bilans jednodniowych działań prewencyjno-kontrolnych przeprowadzonych przez policjantow na drogach Dolnego Śląska. Jak pokazują statystyki mimo wielu apeli nadal spora część kierujących nie stosuje się do przeisów i nie kożysta z pasów bezpieczeństwa, nie zwracając uwagi na to, że to właśnie pasy są najskuteczniejszym znanym środkiem ratującym życie ludzkie podczas zdarzenia drogowego.

Tuż przed weekrndem policjanci mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa osób podróżujących drogami naszego województwa przeprowadzili kolejne wzmorzone dziłania kontrolno-prewencyjne pn. ,,Pasy". Już od godziny 6.00 funkcjonariusze rozpoczęli akcję kontrolując pierwsze pojazdy. Policjanci szczególną uwagę zwracali głównie na to, czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także, czy dzieci przewożone są w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu służącym do ich przewożenia. Założeniem było skontrolowanie największej liczby pojazdów w jak najkrótszym czasie i sprawdzenie czy osoby w nich jadące stosują się do tego obowiązku oraz kontrola kierowców pod kątem trzeźwości.

Akcja miała na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego poważnych konsekwencji, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów oraz jak niebezpieczne jest nieprawidłowe przewożenie dzieci.

Podczas działań dolnośląscy policjanci skontrolowali 2.4 tys. pojazdów i ujawnili ponad 1.2 tys. wykroczeń dotyczących głównie niekorzystania z zapiętych pasów bezpieczeństwa, w tym kilkanaście przypadkow przewozenia dzieci w sposób nieprawidłowy.

Mając powyżesze na uwadze funkcjonariusze apelują o rozsadek i przypominają, że pasy bezpieczeństwa są najskuteczniejszym znanym środkiem ratującym ludzkie życie podczas zdarzenia drogowego. Pamiętajmy, że zapięte pasy bezpieczeństwa w momencie uczestniczenia w wypadku drogowym to najczęściej jedyna szansa na przeżycie, a jedną z głównych przyczyn śmiertelności i urazowości ofiar wypadków drogowych jest naruszenie przepisów dotyczących właśnie obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń przeznaczonych do przewozu dzieci.

st. asp. Łukasz Dutkowiak
KWP Wrocław (zdjęcia ilustracyjne)


Drukuj

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu