: 3010040
STRONA ARCHIWALNA
Strona aktualna dostępna jest TUTAJ
ZESPÓŁ PRASOWY:KOMUNIKATY

JAWOR
17.03.2014 r.

Ledwo uniknęła zderzenia z pijanym kierowcą - policjantka po służbie zatrzymała mężczyznę, który miał 2,5 promila

Policjantka z komendy powiatowej w Jaworze, będąc po służbie, zatrzymała pijanego kierowcę – sprawcę kolizji drogowej.Tylko dzięki szybkiej reakcji i zjechaniu na pobocze, jej samochód uniknął zderzenia z piratem drogowym, który jechał całą szerokością jezdni. Chwilę później kierowca tego pojazdu stracił nad nim panowanie i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna po kolizji usiłował uciec z miejsca zdarzenia. Przeprowadzone badanie kierowcy wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podejrzany za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej pomiędzy Jaworem, a Strzegomiem. Jadąca z rodziną policjantka, w pewnym momencie zauważyła BMW, poruszające się z przeciwnego kierunku, całą szerokością jezdni. Tylko dzięki szybkiej reakcji i zjechaniu na pobocze, ich samochód uniknął zderzenia z piratem drogowym.
Chwilę później kierowca tego pojazdu stracił nad nim panowanie i wjechał do przydrożnego rowu. Kiedy policjantka zawróciła i udała się do rozbitego BMW, celem udzielenia pomocy osobie lub osobom będącym w środku, zauważyła oddalającego się od tego samochodu mężczyznę. Próbował on uciec, kierując się przez pola do pobliskiego lasu.

Po krótkim pościgu, funkcjonariuszka dogoniła go i poinformowała mężczyznę, że jest policjantką. Kierujący nie zamierzał się poddać, dlatego interweniująca funkcjonariuszka musiała użyć wobec niego chwytów obezwładniających. O powyższym zdarzeniu policjantka telefonicznie powiadomiła dyżurnego pobliskiego komisariatu, a następnie przekazała ujętego mężczyznę funkcjonariuszom ze Strzegomia, przybyłym na miejsce.

Zatrzymanym okazał się 24 - letni mieszkaniec gminy Strzegom. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Nietrzeźwy kierujący trafił do policyjnego aresztu. Teraz sąd zadecyduje o jego dalszym losie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Jawor)
Oficer Prasowy
asp. sztab. Kordian Mazuryk
tel. 603-039-942
KWP Wrocław (zdjęcia ilustracyjne)


Drukuj

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu