: 3010041
STRONA ARCHIWALNA
Strona aktualna dostępna jest TUTAJ
Ostatnie komunikaty
Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KWP Wrocław...
KRAJ
05.03.2014 r.
(ZDJĘCIA)

Trwa konkurs "Policjant, który mi pomógł 2014"

VII edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" już wystartowała. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak zawsze Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.


więcej »»
WROCŁAW
17.03.2014 r.

Chciał rozładować emocje, a teraz odpowie za uszkodzenie mienia

Wrocławscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna wpadł chwilę po tym, jak kopiąc i uderzając pięściami uszkodził karoserie jednego z samochodów zaparkowanych na terenie Leśnicy. Za czyn, o który jest podejrzany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
WROCŁAW
17.03.2014 r.

Policjanci zapobiegli tragedii

Wrocławscy policjanci pomogli kobiecie, która chciała targnąć się na własne życie, skacząc z mostu Milenijnego do Odry. Funkcjonariusze widząc jak przechodzi za barierkę mostu nie zastanawiali ani chwili. Natychmiast podjęli interwencję i rozmawiając z kobietą odwiedli ją od tej decyzji. Uratowana kobieta została przewieziona do szpitala.

więcej »»
LUBIN
17.03.2014 r.

Płacili „fałszywkami”

Nie minęły dwa miesiące, a dwaj mieszkańcy Lubina ponownie trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni odpowiedzą za wprowadzenie i usiłowanie wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów 50 – złotowych.

więcej »»
ZGORZELEC
17.03.2014 r.
(ZDJĘCIA)

Odzyskane dwa skradzione samochody dostawcze – auta odnaleziono na prywatnej posesji

Dwa odzyskane samochody dostawcze oraz zatrzymany mężczyzna podejrzany o paserstwo kradzionych pojazdów, to efekt działań zgorzeleckich policjantów, wymierzonych w osoby podejrzewane o przestępstwa przeciwko mieniu. Na posesji należącej do mężczyzny funkcjonariusze znaleźli skradzione kilka dni wcześniej dwa samochody dostawcze o wartości ponad 35 000 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty.

więcej »»
WROCŁAW
17.03.2014 r.
(ZDJĘCIA, FILM)

Policjanci na targach motocyklowych

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami niemieckiej policji autostradowej prezentowali na targach motocyklowych sprzęt wykorzystywany w trakcie służby na drogach. Udział policjantów był również okazją do poruszenia tematów bezpieczeństwa w rozmowach z motocyklistami.

więcej »»
Dolny Śląsk
17.03.2014 r.

Akcja "Pasy" - podsumowanie. Blisko połowa skontrolowanych kierowców jechała bez zapiętych pasów bezpieczeństwa

2.4 tys. skontrolowanych pojazdów i ponad 1.2 tys. ujawnionych wykroczeń dotyczących głównie niekorzystania z zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz przewozenia dzieci w sposób nieprawidłowy, to bilans jednodniowych działań prewencyjno-kontrolnych przeprowadzonych przez policjantow na drogach Dolnego Śląska. Jak pokazują statystyki mimo wielu apeli nadal spora część kierujących nie stosuje się do przeisów i nie kożysta z pasów bezpieczeństwa, nie zwracając uwagi na to, że to właśnie pasy są najskuteczniejszym znanym środkiem ratującym życie ludzkie podczas zdarzenia drogowego.

więcej »»
KŁODZKO
17.03.2014 r.

Jechał po alkohol ...

Noc w policyjnym areszcie spędził mężczyzna podejrzany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali go w momencie, gdy jechał na stację paliw po alkohol. Okazało się również, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, ponieważ zostało mu już kiedyś zatrzymane.

więcej »»
JAWOR
17.03.2014 r.

Ledwo uniknęła zderzenia z pijanym kierowcą - policjantka po służbie zatrzymała mężczyznę, który miał 2,5 promila

Policjantka z komendy powiatowej w Jaworze, będąc po służbie, zatrzymała pijanego kierowcę – sprawcę kolizji drogowej.Tylko dzięki szybkiej reakcji i zjechaniu na pobocze, jej samochód uniknął zderzenia z piratem drogowym, który jechał całą szerokością jezdni. Chwilę później kierowca tego pojazdu stracił nad nim panowanie i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna po kolizji usiłował uciec z miejsca zdarzenia. Przeprowadzone badanie kierowcy wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podejrzany za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

więcej »»
Dolny Śląsk
17.03.2014 r.

WEEKEND W LICZBACH

W ciągu minionego weekendu dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa łącznie 2026 interwencji. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 132 podejrzanych. Ponadto w ręce policjantów wpadło 34 poszukiwanych, w tym 7 nieletnich. W sobotę i niedzielę na Dolnym Śląsku doszło do 10 wypadków drogowych. Funkcjonariusze podczas kontroli ujawnili i zatrzymali 43 nietrzeźwych kierujących.

więcej »»
OŁAWA
16.03.2014 r.
(ZDJĘCIA)

Policjantka zdobyła trzy medale w pływaniu

Starsza Posterunkowa Agnieszka Burdelak z powiatu oławskiego zdobyła już trzy medale, dwa złote i jeden srebrny, na II Zimowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu, które odbyły się Lublinie. Funkcjonariuszka jest utytułowaną zawodniczką i wielokrotną mistrzynią służb mundurowych w tej dyscyplinie, na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Oławie.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu